Azerbeycan ve Ermenistan arasında yeni karar: Serbest bırakacaklar

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeni bir karar alındı. Azerbaycan’ın 32 Ermeni askerini, Ermenistan’ın da iyi niyet göstergesi olarak 2 Azerbaycan askerini serbest bırakma kararı aldığı bildirildi.

Azerbaycan ve Ermenistan yaptıkları ortak açıklamada barış anlaşması imzalama niyetlerini doğruladılar ve barışa ulaşma fırsatı olduğu konusunda anlaştıklarını duyurdular.

AZERBAYCAN’A GEÇEN AY BARIŞ ÇAĞRISI YAPILDI

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’a barış anlaşmalarına ilişkin müzakereler için doğrudan ikili müzakerelere başlaması çağrısında bulundu.

Açıklamada, barış görüşmelerinde yaşanan durgunluğun bölgenin istikrar ve refahına katkı sağlamadığı belirtilerek şöyle denildi: “Azerbaycan, barış anlaşmasını en kısa sürede sonuçlandırmak için Ermenistan ile doğrudan (aracısız) ikili müzakerelere hazırdır. Gelecekteki ilişkilerine birlikte karar vermeliler.” Söylendi.

Açıklamada, karşılıklı olarak kabul edilebilir bir yerin seçilmesi veya sınırda toplantı yapılmasına karar verilmesi de dahil olmak üzere barış sürecinin devamından iki ülkenin sorumlu olduğu belirtilirken, şöyle devam edildi: “Ermeni tarafını gereksiz yeni gecikmelerden kaçınmaya ve yanıt vermeye çağırıyoruz. Müzakerelerin mümkün olan en kısa sürede başlatılması yönündeki bu çağrıya olumlu yanıt verdim.” Umarız.” ifadelerine yer verildi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın barış anlaşması taslağına 2,5 ay gecikmeyle yanıt verdi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Elazığ'da korkutan deprem!  Ölçmek...Elazığ’da korkutan deprem! Ölçmek…
İYİ Niğde Partisi İl Başkanı İbrahim Uzun istifasını açıkladı!İYİ Niğde Partisi İl Başkanı İbrahim Uzun istifasını açıkladı!
Eminönü-Alibeyköy hattında teknik arıza!Eminönü-Alibeyköy hattında teknik arıza!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir