Avustralya’da yetişen yaban mersini, ağırlığıyla dünya rekoru kırdı

Geleneksel olarak Avustralyalı meyve ve sebze üreticisi Costa tarafından yetiştirilen ve 13 Kasım 2023’te hasat edilen yaban mersini, dün Guinness Dünya Rekorları tarafından “en ağır yaban mersini” unvanına layık görüldü. Açıklamada, 20’ye yakın iri yaban mersini hasat ettikleri ancak bunlardan birinin rekoru kırdığı belirtildi.

Açıklamada, “Ekip dünya rekoruyla tanınmanın heyecanını yaşarken, Costa aracılığıyla yeni çeşitlerin seçilmesinde ve geliştirilmesinde kalite ve lezzet birinci öncelik olmaya devam ediyor” denildi.

-YETISEN-IN-AVUSTRALYA-BLUEBERRY-AGI_26589 (1)

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dev yaban mersininin yaklaşık 12 ayda yetiştiği iddia edildi.

DHABu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.

Başlık yönlendirmesi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aklıma Tom Hanks filmi Terminal geldi!  Personel yardımıyla İstanbul Havalimanı'nda İran Akademik İkamet KararıAklıma Tom Hanks filmi Terminal geldi! Personel yardımıyla İstanbul Havalimanı’nda İran Akademik İkamet Kararı
Başlangıçta hiçbir belirti vermez, sinsice ilerler ve körlüğe neden olur.Başlangıçta hiçbir belirti vermez, sinsice ilerler ve körlüğe neden olur.
Dehşet verici görüntü!  Polis ehliyetsiz sürücüyü böyle tekmelediDehşet verici görüntü! Polis ehliyetsiz sürücüyü böyle tekmeledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir