Avukat Özer şüpheli olarak ifade verdi: “Soruşturmada hukuka aykırı işlem yapılıyor” – Son Dakika Türkiye Haberleri

Soruşturmaya, İstanbul Başsavcılığı'nın “para sayma” videosuna ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında Şişli eski Belediye Başkanı Muammer Keskin'in avukatı olarak ifade veren avukat Ergün Özer de “şüpheli” olarak dahil edildi. CHP'li.

Yayınlanma: 20.04.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Özer, CHP'nin 2019 yılında başlattığı “Tuğla koy” adlı bağış kampanyası kapsamında 50 bin TL bağışta bulunduğunu, bu parayı il başkanlığına devretmek üzere Muammer Keskin'e verdiğini, bağışlamadığını kaydetti. herhangi bir yasa dışı eylemde bulunması.

Cumhuriyet'in soruşturmaya dahil edilmesini değerlendiren avukat Ergün Özer, soruşturmanın usul açısından Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olarak başlatıldığını söyledi. Soruşturmaya esas olan kamera kayıtlarının ise hukuka aykırı olarak elde edildiğini söyledi. Özer, söz konusu görüntülerin medyaya ulaşmasının hemen ardından soruşturma başlatıldığını belirterek, “Bu, bu sürecin tek merkezden yürütüldüğünü ortaya koyuyor.” Hukuk bürosu sahibi Gökhan Taşkapan'ın ifadesinin “bilgili” olduğu değerlendirilen soruşturmada, önümüzdeki günlerde 10 kişinin daha ifadesinin alınacağı belirtiliyor.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir