Arnavutluk Başbakanı şikayet etti, İtalyan turistlerin hesabını devlet ödedi

Basına konu olan durum İtalyan Başbakanı Giorgia Meloni’nin Arnavutluk ziyaretinde de gündem oldu. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama hesap ödemeyen İtalyan turistleri Meloni’ye şikayet etti.

Arnavutluk’ta hesap ödemeden ayrılan dört İtalyan turistin restoran faturasını devlet ödedi. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın konuyu İtalyan mevkidaşına açmasının ardından 80 euroluk faturayı İtalyan Büyükelçiliği ödedi.   

REKLAM

Berat kentinde restorana giden dört İtalyan turist, hesabı ödemeden mekandan ayrıldı. Ne zaman gerçekleştiği bilinmeyen gecede, turistlerin restorandan ayrıldıkları görüntüler sosyal medyada gündem oldu. 

Restoranın sahibi Albania’s Report TV’ye, ilk defa müşterilerin hesap ödemeden işletmesinden ayrıldığını söylerken, ödeme yapmayan turistlerin yemeklere de iltifat ederek beğendiklerini kaydetti. 

Basına konu olan durum İtalyan Başbakanı Giorgia Meloni’nin Arnavutluk ziyaretinde de gündem oldu. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama hesap ödemeyen İtalyan turistleri Meloni’ye şikayet etti. 

Durumu öğrenen İtalyan Başbakan da büyükelçilik yetkililerine ‘gidin ve bu aptalların faturasını ödeyin’ dedi. Başbakanın talimatının ardından İtalyan Büyükelçiliği 80 euro olan dört turistin yemek faturasını ödedi. 

İtalya’nın Arnavutluk Büyükelçiliği yaptığı açıklamada, yaklaşık 80 euro tutarındaki faturayı ödediğini doğruladı. Açıklamada ‘İtalyanların kurallara uyduğu, borçlarını ödediği ve bu tür olayların bir daha yaşanmamasının umulduğu’ belirtildi. 

Arnavutluk gezisine katılan İtalya Tarım Bakanı Francesco Lollobrigida da Reuters haber ajansına hesabı ödemenin bir ‘gurur meselesi’ olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir