Antalya'da meydana gelen teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından kazaya ilişkin yaptığı açıklamada, Sarısu-Tünektepe teleferik direğinin kırılması ve kabinlerden birinin çökmesi sonrasında meydana gelen kazada hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet diledi. Yaralı vatandaşlara acil şifalar diliyorum.

Teleferik kabinlerinde mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için çalışmaların büyük bir titizlik ve hassasiyetle devam ettiğini belirten Tunç, şöyle konuştu:

“Önceliğimiz vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmak. Hepimizi şok eden olayla ilgili Antalya Başsavcılığı adli soruşturma başlattı. Makine mühendisleri, elektrik mühendisleri ve iş sağlığı profesyonellerinden oluşan 5 kişilik bilirkişi heyeti” Kazanın nedenlerini ve sorumlularını tespit etmek üzere görevlendirilen emniyet ve güvenlik uzmanları, olay yerindeki incelemelerini sürdürdüğünü belirterek, “Adli soruşturma, bir Başsavcı Yardımcısı ve bir Cumhuriyet Savcısı koordinasyonunda tüm yönleriyle devam ediyor.”


Mülki müfettişler görevlendirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya Konyaaltı'nda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin de yaralandığı teleferik kazası için mülki müfettişlerin görevlendirildiğini söyledi.

Bakan Yerlikaya, gelişmeler hakkında kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir