Altı yıldır kayıp olan İngiliz Alex Batty, ülkesine döndü: ‘Şimdi bir geleceğe ihtiyacım var’

Manchester polisi, şu anda 17 yaşında olan Alex Batty’den henüz ifade almadıklarını ve kaybolmasına yol açan koşulları henüz belirlemediklerini söyledi.

REKLAM

Altı yıl önce annesi ve dedesiyle birlikte İspanya’da tatil yaparken kaybolan ve yakın zamanda Fransa’nın güneyinde bulunan Alex Batty, İngiltere’ye döndü.

Büyük Manchester Polisi’nden Emniyet Müdürü Yardımcısı Matt Boyle, düzenlediği basın toplantısında, genç adamın büyükbabasıyla Toulouse havaalanında buluştuğunu ve Toulouse’dan kalkan bir uçakla İngiltere’ye geldiğini söyledi.

Alex’in Toulouse’da sevdikleriyle buluştuğu anın çok önemli olduğunu vurgulayan Boyle, şunları söyledi: “Alex ve ailesini, diğer yerel kurumlarla iş birliği yaparak onların güvende olmalarını, sağlıklarının ve sağlıklarının korunmasını sağlamak için desteklemeye devam ediyoruz. topluma yeniden entegrasyon mümkün olduğu kadar basittir.” Dedi.

“Henüz ifadesini alamadık”

Şu anda 17 yaşında olan Alex’ten henüz bir ifade almadıklarını söyleyen yetkili, “Ne olursa olsun, bunun çok zorlu bir süreç olabileceğini anlıyoruz. Kaybolduğu zamandan altı yaş büyük olabilir ama hâlâ genç.” dedi.

Polis memurlarının kendisiyle Alex’in rahat edeceği bir hızda konuşacağını söyleyen Boyle, kaybolmasının koşullarını henüz tam olarak tespit edemediklerinin altını çizerek, kriminal soruşturma başlatılması konusunun henüz gündeme getirilmediğini ekledi. temizlemek.

“Bir geleceğe ihtiyacım var”

Alex, Fransız yetkililere, annesi ve büyükbabasıyla birlikte İspanya, Fas ve Fransa’da “ruhani bir topluluğun” parçası olarak göçebe bir hayat yaşadığını söylemişti.

Annesinin aileyi Finlandiya’ya taşımak istediğini söylemesi üzerine Alex’in ayrılma kararı aldığını belirten Fransız savcı, Alex’in söyledikleri doğrultusunda ailenin sürekli hareket ettiğini, kendi yiyeceklerini yetiştirdiğini, meditasyon yaptığını ve kendisinin reenkarnasyonu düşündüğünü açıkladı. ve diğer ezoterik konular. konular.

Alex’in yağmurda ve karanlıkta el feneri, sırt çantası ve kaykayla tek başına yürüdüğünü fark eden teslimatçı Fabien Accidini de yaptığı açıklamada Alex’in kendisine hayatını ve dört gün boyunca Pireneler’i yürüyerek nasıl geçtiğini anlattığını söyledi.

Accididi’ye göre Alex, yıllar önce “annesi tarafından kaçırıldığını” ve “biraz tuhaf olan annesiyle birlikte son iki yıldır Fransa’da manevi bir toplulukta bulunduğunu” söyledi. Accidini yaptığı açıklamada aralarında geçen konuşmayı aktararak, “Bıktı. ’17 yaşındayım. Bir geleceğe ihtiyacım var’ dedi. Orada kendisi için bir gelecek göremiyordu.” ilan etti.

Alex’in annesi Melanie Batty, çocuğun kaybolmasıyla bağlantılı olarak İngiliz polisi tarafından aranıyor. Fransız yetkililer annenin Finlandiya’da olabileceğini söylüyor.

Alex’in büyükbabası David Batty’nin de yaklaşık altı ay önce öldüğüne inanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir