ABD’de Super Bowl şampiyonluk kutlamasında silahlı saldırı: 1 ölü, 8’i çocuk 21 yaralı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kansas City kentinde Super Bowl olarak bilinen Amerikan futbol şampiyonası kutlamaları sırasında çıkan silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 21 kişi de yaralandı.

REKLAM

Yetkililer, kutlama için kent meydanında toplanan on binlerce kişinin dağılması ve bir kişinin hayatını kaybetmesiyle meydana gelen saldırıda, daha önce 10 olarak bildirilen yaralı sayısının 21’e yükseldiğini söyledi.

İtfaiye Şefi Ross Grundyson, düzenlediği basın toplantısında, söz konusu olayda 22 kişiye kurşun isabet ettiğini, 1 kişinin öldüğünü, 21 yaralıdan 8’inin ölümcül yara almadan kurtulduğunu, 7’sinin ağır yaralandığını, 6’sının da hafif yaralandığını belirtti.

Sağlık yetkilileri, olayda hastaneye kaldırılan 11 çocuktan 9’unun kurşunla yaralandığı bilgisini paylaştı.

Ayrıca Emniyet Müdürü Stacey Graves düzenlediği basın toplantısında ulusal gündemdeki saldırıyla bağlantılı olduğuna inanılan üç kişinin tutuklandığını söyledi.

Graves, saldırının 800’den fazla kolluk kuvvetinin görev yaptığı bir yerde gerçekleştiğini, sosyal medyada kaydedilen videoda kaçan silahlı saldırganın 2 kişi tarafından yakalanarak polise teslim edildiğinin görüldüğünün altını çizdi. .

Konuyla ilgili bilgi alan ABD Başkanı Joe Biden, “silahlı saldırı hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştığını” söyledi.

Kansas City’ye saldırı

Kansas City’de Super Bowl olarak da bilinen Amerikan futbol şampiyonası kutlamaları sırasında dün öğle saatlerinde silahlı saldırı meydana geldi.

Polis, ilk belirlemelere göre saldırıda bir kişinin öldüğünü, en az 10 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Silah seslerinin duyulması üzerine kutlamaya katılanların panik içinde alandan kaçtığı görülürken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Polis, saldırının sorumlusu olduğu düşünülen 2 silahlı şüpheliyi gözaltına alarak soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir